Ką reikėtų žinoti prieš atnaujinant interneto svetainę

Plečiantis įmonės veiklai, atsiradus naujiems veiklos partneriams, ar norint neatsilikti nuo konkurentų, įmonės nori atnaujinti ir jų veiklą atspindinčią interneto svetainę. Tačiau kartais vien smulkaus atnaujinimo neužtenka:

  • jei svetainė neatspindi pasikeitusios įmonės veiklos ar tikslų

  • jei svetainė neduoda apčiuopiamų rezultatų – nesulaukiate klientų

  • jei svetainės valdymas ir informacijos atnaujinimas sudėtingas

  • jei svetainė technologiškai pasenusi

Tačiau kaip žinoti, kad svetainės atnaujinimas yra būtent tai, ko reikia jūsų verslui?

Kas jus išskiria iš konkurentų

Praktiškai kiekvienas verslas Lietuvoje turi konkurentų, užsiimančių panašia veikla. Kadangi vietinė rinka nėra didelė, privalu turėti kažką, kas jus išskirtų iš kitų (ir tai neturėtų būti mažesnė prekių ar paslaugų kaina). Pagalvokite apie savo verslo privalumus prieš konkurentus, ir pažiūrėkite, ar dabartinė interneto svetainė juos aiškiai atskleidžia potencialiam klientui. Jei ne, verta pagalvoti apie naują įmonės pristatymo strategiją, ir galbūt – kardinaliai atnaujintą interneto svetainę.

Ar informacija logiškai ir patogiai išdėstyta vartotojui

Naujas vartotojas, aplankęs jūsų svetainę, turėtų per keletą sekundžių rasti jį dominančią informaciją ir įgauti motyvacijos bendradarbiauti būtent su jumis. Perėjimas nuo vieno puslapio prie kito turėtų būti intuityvus. Todėl informacija svetainėje turi būti išdėstyta apgalvotai – tiek svetainės meniu, tiek mygtukai, tiek kontaktinės ir kitos formos turi būti lengvai suprantamos ir nuoseklios. Informacija turėtų būti sudėta sistemingai, kad klientas nesiblaškytų tarp pasiūlymų. Jei informacinis puslapis skirtas buhalterinei paslaugai aprašyti, nereikėtų tame pačiame puslapyje siūlyt įsigyti draudimo.

Tuo pačiu reikėtų nepamiršti, kad logiška informacijos struktūra turėtų būti išlaikyta naršant tiek kompiuteriu, tiek ir kitais įrenginiais. Svetainė turi patogiai prisitaikyti prie mobilių įrenginių, neprarandant loginės struktūros.

Ar svetainė tvarkingai rodoma mobiliuose įrenginiuose

ComScore duomenimis, išmaniųjų įrenginių naudotojų kiekis dar prieš keletą metų aplenkė įprastų kompiuterių vartotojus. Taigi jeigu artėjant prie 2017 metų jūsų interneto svetainė ar e-parduotuvė pritaikyta tik stacionariems įrenginiams, jūs jau kurį laiką prarandate milžinišką kiekį potencialių klientų. Vien dėl to, kad jusų svetainę sunku naudoti išmaniąjame telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

mobiliu irenginiu naudojai - interneto svetainesResponsive dizainas (dizainas, prisitaikantis prie įvairių dydžių ekranų – tiek išmaniųjų telefonų, tiek kompiuterių) ne tik leidžia patogiai peržiūrėti jūsų interneto svetainėje esančią informaciją, bet ir parodo, kad jums aktualus kiekvienas klientas, nepriklausomai kokiame įrenginyje jis rado informaciją apie jus. Tai parodo, kad investuojate į klientą.

Ar patogus svetainės valdymas

Šiuolaikinėse interneto svetainėse kur kas lengviau patiems atnaujinti svetainės turinį, įterpti multimedijos failus ar netgi įdiegti visiškai naujas funkcijas. Tokios turinio valdymo sistemos kaip WordPress leidžia administruoti interneto svetainę be jokių techninių žinių. Taigi jei anksčiau norint pakeisti informaciją svetainėje jums reikėjo ieškoti pagalbininkų, su jais derintis dėl kiekvienos smulkmenos, dabar viską galima padaryti daug paprasčiau.

 

Tai tik keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, jei ruošiatės atnaujinti įmonės internetinę svetainę. Derėtų nuspręsti, kokius tikslus norite pasiekti, ir pagal tai nuspręsti, kaip svetainė galėtų geriau pasitarnauti siekiant užsibrėžtų tikslų.